Переваги і недоліки вживання кави

Щоб отримати цей підбадьорливий і смачний напій, насіння кавового дерева або кавового рослини, тропічного дерева або чагарнику обсмажують і подрібнюють.

Кава – один з тих особливих напоїв, який ми споживаємо в будь-який час дня чи з кожним прийомом їжі, але вона також може бути напоєм для спілкування або просто для розваги.

Однак є багато сумнівів щодо того, їжа це чи ні. Це пов’язано з тим, що, хоча він пропонує певні переваги для здоров’я, в деяких випадках мінуси кави очевидні, він іноді погіршує різні проблеми зі здоров’ям.

Ми повинні пам’ятати, що ми завжди повинні обмежувати його споживання. Плюси і мінуси кави ми перерахуємо в цій статті.

Цікаві факти про каву

Є одна річ, яку слід мати на увазі, так це те, що кава є другим за споживанням напоєм в світі після води. Передбачається, що щорічно споживається не менше чотирьохсот мільярдів чашок.

Найбільш часто вживають її жителі таких країн як Фінляндія, Швеція і Нідерланди. Хоча в будь-якій країні величезна кількість любителів цього ароматного напою.

Споживання кави і знеболюючі

Дійсно, вважається, що кава корисна для вашого здоров’я. Але необхідно враховувати той факт, що поєднання  з прийомом знеболюючих може посилити їх дію на 40%. Це прискорить реакцію препарату. Однак немає ніяких наукових доказів, що підтверджують це твердження.

Вживання кави корисно для здоров’я

Все ж вона приносить деяку користь для здоров’я. Деякі плюси кави роблять цей напій відмінним засобом для запобігання певних захворювань.

 • Боротьба з діабетом 2 типу: хоча напій, багатий на магній і хром, речовинами, які стимулюють використання інсуліну в організмі і регулюють рівень цукру в крові, ще занадто рано говорити про його передбачувані корисні властивості при цьому типі діабету.
 • Більш низька ймовірність розвитку психічних розладів: регулярне вживання кави може знизити ймовірність розвитку захворювань або розладів, таких як деменція або хвороба Альцгеймера, на 60%, згідно з дослідженням, проведеного Інститутом екологічної медицини (Швеція).
 • Кава запобігає запорам: хоча це проносний засіб, потрібно бути обережним. Згідно з цим дослідженням, опублікованим Іспанською асоціацією гастроентерологів, його надмірне вживання може сприяти розвитку синдрому роздратованого кишечника.
 • Поліпшення фізичної працездатності: кофеїн в каві допомагає підвищити рівень адреналіну. Гормон, який готує організм до значних фізичних навантажень.
 • Боротьба з депресією: згідно з дослідженнями Гарвардського університету, його споживання допомагає контролювати депресію. Знову ж таки, цей плюс пов’язан з кофеїном.

Помірне вживання (одна-дві чашки до 15:00) має великі переваги.

 • Це прекрасний натуральний тонізуючий засіб для серця, виводиться з сечею протягом 24 годин. Деякі ліки, які призначаються для стимуляції серця, засновані на кофеїні.
 • Він стимулює нервові центри, звідки виникає виправдане враження, що він «прояснює ідеї», що він прискорює інтелектуальну роботу і підтримує її з плином часу.
 • Приймається після їди, він полегшує травлення і зберігає сонливість.
 • Перш за все, пити його приємніше і корисніше, ніж приймати наркотики для стимуляції серця або інтелектуальної діяльності. Особливо в цьому випадку користь кави очевидна.

Мінуси кави

Незважаючи на всю користь кави, насправді цей напій викликає деякі «побічні ефекти». Кава мінуси:

 • Головні болі: вживання великої кількості кави призведе до головного болю і навіть мігрені. Про це свідчить дослідження, проведене Службою охорони здоров’я Папської католицького університету Перу.
 • За даними Університетської лікарні Рамон-і-Кахаль (Іспанія), кава шкідлива для здоров’я шлунково-кишкового тракту: це дратівливий напій, і надмірне його вживання може викликати виразки і пошкодити як кишечник, так і шлунок.
 • Впливає на наш настрій: це може викликати у нас тривогу або ейфорію.
 • Шкода кави для жінок, а саме підвищує ризик викидня: під час вагітності краще її не пити. Дійсно, це може змінити гормональний фон вагітної жінки і піддати її значному ризику викидня. Це вплив кави на організм підтверджує дослідження, проведене Папською католицьким університетом Чилі.

Раніше згадувалося про користь кави для людей, які страждають запорами. Однак його надмірне вживання призводить до діареї, кольок, знаменитому синдрому роздратованого кишечника і диспепсії. З цієї причини має сенс вживати цей напій в помірних кількостях.

Fresh cup of coffee.

Chief Editor

Оставить комментарий

Your email address will not be published.