Хурма, національний фрукт Японії

Хурма – це плід, який належить до великої родини твердих порід дерева, таких як чорне. Це єдине дерево у цьому сімействі, яке дає їстівні плоди. Хурма – національний фрукт Японії. Його також вирощують у Китаї, Ізраїлі, Кореї та США. Існують сотні різних сортів хурми, але їх можна розділити на дві великі категорії: азіатська хурма та американська хурма, молодший вид. Ці фрукти доступні з осені, тобто приблизно з вересня до грудня. Хурма залишається на дереві навіть після опадання листя.

Характеристики хурми

 • Багата на антиоксиданти;
 • Багата на вітамін С;
 • Стимулює імунну систему;
 • Сприяє гарному зору;
 • Сприяє гарному здоров’ю шкіри.

Поживні речовини та калорійність хурми

На 100 г сирої хурми:

Поживні речовиниСередній вміст
Енергія68,6 ккал
Вода (г/100 г)81,8 г
Протеїн0,88 г
Вуглеводи (г/100 г)14,3 г
Жири (г / 100 г)<0,3 г
Харчові волокна (г/100 г)3,4 г
Кальцій (мг/100 г)6,9 мг
Хлорид (мг/100 г)33 мг
Мідь (мг/100 г)0, 03 мг
Залізо (мг/100 г)0,06 мг
Йод (мкг/100 г)<20 мкг
Магній (мг/100 г)7,2 мг
Марганець (мг/100 г)0,13 мг
Фосфор (мг/100) г)13 мг
Калій (мг/100 г)160 мг
Селен (мкг/100 г)<20 мкг
Натрій (мг/100 г)<5 мг
Цинк (мг/100 г)<0,05 мг
Бета-каротин (мкг) /100 г)180 мкг
Вітамін D (мкг/100 г)<0,25 мкг
Вітамін Е (мг/100 г)0,12 мг
Вітамін K1 (мкг/100 г)<0,8 мкг
Вітамін С (мг/100) г)3,41 мг
Вітамін B1 або тіамін (мг/100 г)<0,015 мг
Вітамін В2 або рибофлавін (мг/100 г)<0,01 мг
Вітамін B3 або PP або ніацин (мг/100 г)<0,1 мг
Вітамін B5 або пантотенова кислота (мг/100 г)0,14 мг
Вітамін B6 (мг/100 г)<0,01 мг
Вітамін B9 або загальний фолат (мкг) / 100 г)22,1 мкг

Хурма помірно калорійна (68,6 кал/100 г) через наявність вуглеводів (14,3%). У ній гарний рівень калію, фолієвої кислоти, бета-каротину та води.

Користь хурми: навіщо її їсти?

Хурма – це велика скарбниця переваг:

Зволожує

Хурма, як і більшість фруктів, багата на воду, яка сприяє щоденному споживанню води.

Стимулює кишковий транзит

Хурма багата на клітковину, яка дозволяє їй стимулювати транзит у кишечнику і посилювати почуття ситості, тим самим допомагаючи регулювати апетит.

Антиоксиданти для боротьби з окислювальним стресом

Хурма дуже багата на антиоксиданти, особливо каротиноїди, що обумовлюють її оранжево-червоний колір. Антиоксиданти – це сполуки, які захищають клітини організму від ушкоджень, спричинених вільними радикалами. Останні є дуже реактивні молекули, які, як вважається, беруть участь у розвитку серцево-судинних захворювань, деяких видів раку та інших захворювань, пов’язаних зі старінням.

Джерело марганцю

Хурма – джерело марганцю. Марганець діє як кофактор кількох ферментів, що сприяють десятку різних метаболічних процесів. Він також бере участь у запобіганні пошкодженням, спричиненим вільними радикалами.

Для боротьби з перевтомою

Хурма багата на вітамін С, який допомагає боротися зі втомою, стимулює імунну систему і бореться з різними інфекціями та зимовими застудними захворюваннями.

Джерело фолієвої кислоти (вітамін B9)

Хурма є джерелом фолієвої кислоти. Фолат (вітамін B9) бере участь у виробництві всіх клітин організму, включаючи еритроцити. Цей вітамін відіграє важливу роль у виробництві генетичного матеріалу (ДНК, РНК), у функціонуванні нервової системи та імунної системи, а також у загоєнні ран. Оскільки це необхідно для нових клітин, адекватне споживання необхідно у періоди зростання і розвитку плода.

Слово дієтолога

Його кольорова м’якоть багата на антиоксиданти, необхідні для боротьби з вільними радикалами, що викликають передчасне старіння шкіри. Хурма – фрукт, який варто додати у наше меню. Оскільки він доступний протягом дуже короткого періоду часу на рік, скористайтеся можливістю використати в осінньо-зимовий період.

Вибір відповідного кольору 

В цілому вигляді хурма є невеликим круглим плодом з гладкою шкіркою, колір якої варіюється від червоного до оранжевого. У середньому хурма важить від 150 до 400 г.

Посвідчення хурми

 • Тип: фруктовий;
 • Сім’я: Ebénaceae;
 • Походження: Японія;
 • Сезон: з жовтня до січня;
 • Помаранчевий колір;
 • Смак: гострий чи дуже солодкий.

Різні сорти

Існують сотні різних сортів хурми, але їх можна розділити на дві великі категорії: азіатська хурма та американська хурма, яка молодша.

Два найпопулярніші азіатські сорти – це хачія і фую, розміром із помідор. Хачія має солодку та ніжну м’якоть та тонку гладку шкірку оранжевого кольору. Її треба їсти, коли вона дуже стигла і дуже м’яка, інакше вона виявиться неїстівною. Щодо фую, то її можна їсти, поки вона ще тверда. Цей фрукт містить неїстівне коричневе насіння, яке необхідно видалити перед вживанням.

Уміння купувати хурму

При покупці вибирайте непошкоджені фрукти і уникайте жовтої або зеленої хурми – ознак того, що вона не дозріла.

Зберігайте добре.

Якщо хурма, яку ви купили, недозріла, дайте їй дозріти при кімнатній температурі. Ви також можете покласти її в паперовий пакет, щоб прискорити цей процес. Якщо ви додасте фрукти, що виділяють етилен, наприклад, банани або яблука, ви зможете ще більше прискорити дозрівання. Стиглу хурму можна зберігати в холодильнику кілька днів. Крім того, її можна заморозити повністю або розтерти з лимонним соком, щоб запобігти знебарвленню.

Приготування хурми

В сирому або вареному вигляді – вибір за вами.

Як її приготувати? Як вибрати?

Фрукт можна їсти ложкою у чистому вигляді. Хурму можна їсти як яблуко. Її також можна розім’яти (з невеликою кількістю лимонного соку) та подавати з морозивом, тортом або млинцем. Крім того, нею можна прикрасити фруктові салати, рис, морепродукти чи птицю. Вона поєднується з сиром, а також може надавати аромату йогурту або заварному крему. Нарешті, з хурми можна приготувати варення, зневоднене або консервоване.

Історія хурми

Вирощування хурми сягає часів неоліту в Японії та Китаї. Воно розвивалося у Європі з кінця 19 століття через приход впливу Японії. Нині її вирощують у всьому світі.

Chief Editor

Оставить комментарий

Your email address will not be published.