Ананас: чи справді цей фрукт спалює жир?

Ананас, багатий на клітковину, калій і вітамін С, дуже корисний для здоров’я. Чи є цей фрукт союзником для схуднення? Чи є його передбачуваний ефект спалювання жиру міфом чи реальністю? «Ананас – жироспалювач» – цей вираз ми всі чули раніше. Це говорить про те, що цей фрукт може компенсувати занадто рясну їжу або часті перекушування. Але що це насправді?

Якщо ананас рекламується як жироспалюючий фрукт, це пов’язано з вмістом у ньому бромелайну, протеолітичного ферменту, виявленого у його стеблі і м’якоті. Всупереч поширеній думці, останній не спалює жир, а перетравлює білки. “Оскільки бромелайн покращує травлення, це явище було невірно асимільовано з ліпідами і, отже, з жирами, тоді як це стосується лише білків”, – уточнює дієтолог.

Ананас: які його переваги для схуднення?

Чудодійного засобу від схуднення не існує, тому ананас – не виняток! Але те, що здатність цього фрукта спалювати жир є міфом, не означає, що він не може бути союзником цієї лінії. «Вживання ананаса наприкінці їжі – хороша ідея, тому що він сприяє засвоєнню білків, що допомагає уникнути тяжкості та іншого здуття живота», – пояснює дієтолог.

Ще одна перевага ананасу для схуднення: у ньому мало вуглеводів та калорій. Для порівняння: в яблуку на 100 г міститься 11 ккал, а в ананасі – 13 ккал на 100 г. Цей фрукт також є гарним джерелом клітковини і, отже, має насичуючу дію, що може вплинути на втрату ваги.

Чи можливе схуднення за допомогою ананасової дієти?

Передбачувані жироспалювальні ефекти ананасу сприяли появі дієт з використанням цього фрукту. Принцип? Вживайте лише ананас протягом кількох днів. “Монодієти ніколи не бувають гарною ідеєю”, – згадує дієтолог. Це особливо стосується фруктів, тому що вони багаті на фруктозу, яка підвищує рівень цукру в крові, і не містять інших поживних речовин, необхідних для організму, таких як білки або ліпіди. Таким чином, ця монодієта може призвести до дефіциту таких.

Спеціаліст рекомендує відмовитися від цього типу дієти та перейти на збалансовану та різноманітну дієту. Для цього бажано вживати продукти для схуднення:

  • нежирні білки (біле м’ясо, біла риба, рослинні білки і т. д.)
  • цілісні зерна (пшеничні, гречка, овес, пшоно тощо)
  • овочі, бажано з високим вмістом води, тому що вони мають сечогінну дію і допомагають стікати (огірки, спаржа і т. д.)
  • фрукти також багаті водою (кавун, диня тощо)
  • молочні продукти (свіжий сир, йогурт та ін.)

Яка користь для здоров’я від ананасу?

Крім позитивного на тіло, ананас особливо корисний здоров’ю. «Його високий вміст клітковини сприяє регулюванню кишкового транзиту та допомагає боротися із серцево-судинними захворюваннями, зокрема тому, що допомагає знизити рівень холестерину», – каже дієтолог.

Ананас також містить калій (140 мг на 100 г) та магній (15 мг на 100 г). Останній має міорелаксуючий ефект, який сприяє проходженню через кишечник і допомагає зняти стрес.

Ананас: як його вживати, щоб скористатися його перевагами?

Щоб повною мірою скористатися перевагами ананаса, рекомендується швидко вживати його у свіжому вигляді після нарізки, оскільки, тому що міститься в ньому, вітамін С чутливий до нагрівання. Ананас, що вживається в кінці їжі, допомагає запобігти тяжкості, але його також можна їсти перед їжею, якщо він краще переноситься в цей час. Це залежить від засвоєння ананасу вашим організмом.

Проте слід проявляти пильність у разі непереносимості харчових продуктів, оскільки ананас може викликати такі симптоми, як кропив’янка або свербіж у роті. Якщо після вживання ананасу ви відчуваєте поколювання або помічаєте появу виразки, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Chief Editor

Оставить комментарий

Your email address will not be published.