Кориця – користь і шкода

Володіючи чарівним ароматом, кориця – це одна з найвідоміших спецій в світі. Використовують її будь то в кулінарії або в традиційній медицині, особливо аюрведической. Вона була відома з давніх часів своєю благотворною дією на організм, в основному дією кори.

Вона з’являється в стародавніх китайських, санскритських і єгипетських писаннях, а також в Старому Завіті, в основному через її лікувальні і духовні якості, а не аромату. Її також називають інсуліном для бідняків, їй приписують чудодійні властивості.

Кориця – її різновиди

Є два різновиди кориці, які відбуваються з кори двох дуже схожих, але різних порід дерев:

– Cinnamomum verum, відома як цейлонська або справжня кориця,

– Cinnamomum aromaticum або Cinnamomum cassia, відома як кориця з Індонезії або Китаю, також відома як помилкова.

Щоб отримати вигоду з переваг кориці, її сорт не має значення, вони мають однаковий ефект. Проте, для тривалого використання рекомендується цейлонська кориця.

Дійсно, їх користь для здоров’я однакова, за одним винятком, яке має велике значення: кумарин. Концентрація кумарину у двох видів різниться: кора цейлонської майже не містить, а кора китайської багата нею.

Кумарин потенційно токсичний для печінки, оскільки володіє гепатотоксичними властивостями. Отже, для тривалого вживання віддавайте перевагу цейлонській.

Для інформації, існує різновид, звана корицею з В’єтнаму, яка вважається найкращою в світі з точки зору запаху, але належить до сімейства Касій, тому багата кумарином.

Кориця та її склад

Поживний склад на 100 г кориці:

Енергетична цінність: 266 ккал

Білки: 3,96 г (8% від РСНП)

Вуглеводи: 36,6 г (14% від РСНП)

Жири: 1,88 г ( 3% від РСНП)

  • Насичені жирні кислоти: 0,507 г
  • Мононенасичені жирні кислоти: 0,369 г
  • Поліненасичені жирні кислоти (Омега 3, 6 і 9): 0,228 г

Клітковина: 43,5 г (174% від РСНП)

Мінерали:

  • Магній: 60 мг ( 16% від РСНП)
  • Фосфор: 63 мг (9% від РСНП)
  • Калій: 454 мг (23% від РСНП)
  • Кальцій: 1080 мг (135% від РСНП)
  • Марганець: 17,5 мг (875% від РСНП)
  • Залізо: 18 , 2 мг (130% від РСНП)
  • Мідь: 0,339 мг (34% від РСНП)
  • Цинк: 1,89 мг (19% від РСНП)
  • Селен: 3,1 мкг (6% від РСНП)

Вітаміни:

  • А (бета- каротин): 134 мкг (17% від РСНП)
  • Е (токоферол): 1,16 мг (10% від РСНП)
  • С (аскорбінова кислота): 11,9 мг (15% від РСНП)
  • B1 (тіамін): 0,0413 мг (4% від РСНП)
  • В2 (рибофлавін): 0,074 мг (5% від РСНП)
  • B3 (ніацин PP): 1,32 мг (8% від РСНП)
  • B5 (пантотенова кислота): 0,358 мг (6% від РСНП)
  • B6 (піридоксин): 0,189 мг (14% від РСНП)
  • B9 (фолієва кислота): 38 мкг (19% від РСНП)

Вона відрізняється вмістом харчових волокон і антиоксидантною дією. Це дійсно один з найбільш антиоксидантних продуктів, 4-е місце в рейтингу найбільш антиоксидантних продуктів, зокрема, за змістом Проантоцианидина і коричного альдегіду. Ці антиоксиданти захищають клітини організму від пошкоджень, викликаних вільними радикалами і допомагають запобігти захворюванням, пов’язаним зі старінням.

Кориця та її лікувальні властивості 

Кориця в основному має антиоксидантні, антибактеріальні і протизапальні властивості. Вона в основному використовується для стимуляції імунної системи, полегшення проблем з травленням і природного лікування діабету 2 типу.

Кориця – вплив на імунну систему

Цілющі властивості кориці ідеальні для лікування всіх зимових недуг: застуди, кашлю, грипу та інших вірусів. Дійсно, завдяки своїм антиоксидантним властивостям, високому вмісту мінералів і вітамінів, вона зміцнює імунну систему, володіє противірусними і антибактеріальними властивостями.

Як приготувати ліки? Закип’ятіть склянку води, припиніть нагрів і покладіть чайну ложку з гіркою меленої кориці, щоб вона настоялась протягом 5 хвилин, накривши кришкою. Щоб отримати ще більш ефективний засіб, додайте трохи лимонного соку, 1/2 чайної ложки подрібненого імбиру і подсластите невеликою кількістю меду. Дійсно, користь кориці з медом і лимоном – одне з найбільш корисних сполучень з точки зору здоров’я.

Кориця – вплив на травну систему

Спеція має протизапальні, антибактеріальні, антивірусні, протипаразитарні і антисептичні властивості. Таким чином, це їжа, що дозволяє запобігти і навіть лікувати інфекції і запалення кишкової флори. Крім того, вона стимулює секрецію шлунка.

Таким чином, спеція ідеальна для зняття печії, боротьби з проблемами травлення і кишковими захворюваннями (здуття живота, діарея, нетравлення шлунка, нудота, блювота, розлади шлунка і т.д.).

Що стосується вірусної або бактеріальної діареї, кориця дуже ефективна, особливо завдяки її потужній антибактеріальній дії широкого спектра дії.

Як приготувати ліки? Закип’ятіть склянку води, припиніть нагрів і покладіть чайну ложку з гіркою меленої кориці, щоб вона настоялась протягом 5 хвилин, накривши кришкою. Підсолодити невеликою кількістю меду і пити після кожного прийому їжі.

Дії проти діабету і холестерину

Це, безумовно, одна з найбільш поширених застосувань цієї спеції, її вплив на рівень цукру в крові і рівень «поганого» холестерину, що використовується в китайській та індійській медицині як частина лікування діабету 2 типу.

Антистресову дію

Кориця має розслаблюючі властивості, а її солодкий смак заспокоює. Таким чином, рекомендується вживати її в разі стресу і занепокоєння, щоб допомогти заспокоїтися.

Як зробити? Закип’ятіть склянку води, припиніть нагрів і покладіть чайну ложку з гіркою меленої спеції, щоб вона настоялась протягом 5 хвилин, накривши кришкою. Підсолодити невеликою кількістю меду.

Дія на вагу

Користь кориці для схуднення: широко використовується в контексті дієти, завдяки своїм зігріваючим властивостям, травним властивостями, впливу на рівень цукру в крові і придушення апетиту. Если вас волнует проблема лишнего веса предлагаем для ознакомления продукты для похудения, обзор популярных диет.

Дія при дегенеративних захворюваннях головного мозку

Це один з найбільш антиоксидантних продуктів, який надає профілактичну дію при деяких дегенеративних захворюваннях, таких як хвороба Паркінсона або хвороба Альцгеймера.

Це було б корисно для мозку в цілому, це підвищило б рівень бензоату натрію в мозку, який відновлює і навіть створює нейрони, стимулює мозкову діяльність, допомагає зняти нервову напругу. Все це робить спецію стимулятором когнітивних функцій.

Як зробити ? Увімкніть корицю в меню, заведіть звичку регулярно вживати її в їжу.

Вплив на головні болі і мігрень

Це зігріваючі властивості кориці, які усувають головний біль і мігрені через холод.

Як зробити ? Змішайте порошок з водою до утворення пасти, нанесіть тонким шаром на лоб на 10-15 хв.

Дії проти раку

Багато досліджень проводяться за впливом на рак, завдяки антиоксидантній ефекту спеції. У дослідженні, опублікованому вченими з Міністерства сільського господарства США в Меріленді, робиться висновок, що кориця знижує поширення ракових клітин при лейкемії та лімфоми.

Це ні в якому разі не ліки, а однозначно корисна їжа.

Дії проти випадіння волосся

Користь кориці для волосся – використовується в косметиці, зокрема, для боротьби з випаданням волосся, зміцнюючи корені волосся, тим самим зменшуючи їх ламкість і, отже, їх випадання. 

До речі вона використовується для освітлення волосся. Дійсно, вона містить фермент, натуральну пероксидазу, яка допомагає природним чином висвітлювати волосся. Ваше волосся придбають відтінок світліший, ніж ваш природний, незалежно від кольору вашого волосся. Ви ніколи не перейдете з брюнетки в блондинку, але обов’язково отримаєте приголомшливий результат!

Додатково до всього, волосся будуть доглянутими, сяючими красою!

Вплив на шкіру

Володіючи протимікробними, антисептичні та протизапальні властивості, вона допомагає запобігти і лікувати прищі, звужувати пори і мати здорову, чисту і гладку шкіру.

Як зробити ? Приготуйте маску з 3 чайних ложок меду, 1 чайної ложки кориці і 1/2 порошку мускатного горіха.Нанесіть гарячу воду на обличчя, щоб відкрити пори, нанесіть маску на обличчя і залиште на 15 хвилин. Ретельно змийте теплою водою і вологим. Робити раз на тиждень.

Дії при станах втоми

Кориця – це стимулятор, який допомагає боротися з втомою. Також його дію на цукор в крові стабілізує його рівень, допомагає уникнути різких стрибків протягом дня.

Як зробити? Вживайте спецію у всіх її формах, але якщо ви відчуваєте втому, пожуйте паличку кориці, щоб не заснути. Ви також можете додати корицю в каву – хороший спосіб вживання для боротьби з тимчасовою втомою.

Дії проти неприємного запаху з рота і здоров’я порожнини рота

Одне з традиційних застосувань кориці – лікувати зубний біль і боротися з неприємним запахом з рота. Вона також міститься в багатьох зубних пастах.

Маючи протизапальні, антибактеріальні, протипаразитарні і антисептичні властивості, допомагає боротися з усіма болями в роті: виразки в роті, гінгівіт, біль і т.д.

Як зробити ? При традиційному використанні шматочки кориці прикладають безпосередньо до хворобливих ділянок, щоб заспокоїти біль. В іншому випадку суміш чайної ложки кориці і склянки води можна використовувати як рідину для полоскання рота і полоскати горло від неприємного запаху з рота.

Дії на тягу до паління

Серед переваг кориця визнана заспокійливою. Вона має розслаблюючу, антистресову і заспокійливу дію, виявляє помітний вплив на людей, які хочуть кинути палити, які майже всі знаходяться в досить високому стані дратівливості.

Крім того, природно солодкий смак заспокоює нав’язливу тягу, яка часто супроводжує відмову від куріння.

Ефекти афродизиака

Нічого не доведено науково, проте властивості кориці як афродізіака добре відомі. Справді, вона володіє зігріваючими властивостями, які часто пов’язані з підвищенням лібідо. Крім того, це буде стимулювати секрецію гормонів.

Вплив на грудне вигодовування

Це галактогенна спеція, тобто вона допомагає стимулювати секрецію грудного молока у годуючих жінок.

Дії проти м’язового болю

Кориця володіє розслаблюючими і протизапальними властивостями, тому ви можете полегшити біль в м’язах, масажуючи хворобливі області препаратом на основі кориці.

Як зробити ? Змішайте чайну ложку порошку зі столовою ложкою меду і 2 столовими ложками теплої води. Використовуйте як масажне масло.

Кориця – як вживати 

Навіть якщо рекомендується нагрівати корицю, щоб скористатися її перевагами, важливо вживати регулярно, незалежно від способу приготування: в кулінарії, у вигляді настою, з медом або для зовнішнього застосування.

Кориця широко використовується в кулінарії, як в солоній, так і в солодкій кулінарії. На Заході, будь то в Європі або Північній Америці, його в основному готують в солодких стравах, а в країнах Магрибу та Сходу його використовують в пікантних стравах.

Однак майте на увазі, що при приготуванні з використанням солі краще додавати порошок кориці в кінці приготування, тому що його солодкий смак «карамелізіруется» і привносить гіркоту в блюдо. Якщо ви використовуєте палички кориці, ви можете використовувати їх в будь-який час.

Також можна настоювати в молоці.

Кориця як заміна цукру

Використовуйте порошок для підсолоджування чаю, настоїв, кави, білих сирів, йогуртів, коротше кажучи: всіх ваших солодких страв. Якщо ви не повністю замінюєте цукор, додавання кориці зменшить кількість цукру.

Кориця – протипоказання і побічні ефекти

Як вже зазначалося, якщо ви виберете китайську корицю у великих дозах, вона буде токсична для печінки, на відміну від цейлонської. Ознайомтеся з небезпеками і побічними ефектами кориці, щоб дізнатися більше про протипоказання до вживання кориці.

В якості запобіжного заходу кориця не рекомендується вагітним жінкам, немовлятам до 6 місяців і людям з гіпертонією або високим кров’яним тиском.

У високих дозах і при тривалому зовнішньому застосуванні спеція надає термоакустичну дію і, отже, викликає опіки. Також настійно не рекомендується використовувати її на чутливих ділянках шкіри, наприклад, на губах.

Проте при передозуванні кориця може викликати нудоту, головний біль і прискорене серцебиття.

Кориця містить кумарин, розчинник крові. Вживання одночасно з іншими разжижителями крові небезпечно. Точно так же корицю годі було приймати одночасно з ліками, призначеними від серцево-судинних захворювань, для стабілізації діабету або проти виразок.

Chief Editor

Оставить комментарий

Your email address will not be published.