Кето дієта

Коли людина чує новий термін, виникає бажання дізнатися, що цей термін означає. Тому розповідати про кетогенну дієту ми почнемо з відповіді на питання “що таке кетодієта?”

Кето дієта (або кетогенна дієта, кетозна дієта) – це дієта, яка пропонує харчування з низьким вмістом вуглеводів, покликана привести організм у стан харчового кетозу. Ваш організм використовує глюкозу для забезпечення всіх своїх енергетичних потреб. Найшвидшим способом отримання глюкози – розпад вуглеводів, але це стає неможливим, якщо ви споживаєте мало вуглеводів. Тому жирові клітини вашого організму починають розщеплюватися у вашій печінці, утворюючи кетони (кетонові тіла). Таким чином ваш організм буде використовувати ці кетони для утворення глюкози й отримання енергії.

Хто має утримуватися від кетогенної дієти?

Існує багато суперечок та міфів щодо кето-дієти, але для більшості людей має бути достатньо безпечним. Однак, є групи людей, що потребують особливої уваги:

 • Люди, що приймають ліки від діабету, наприклад інсулін.
 • Люди, що приймають ліки від підвищеного артеріального тиску.
 • Жінки, що годують грудьми.

Що можна їсти на кето-дієті?

Ось типові страви, якими слід насолоджуватися на кетогенній дієті.

0 г вуглеводів на 100 г продукту:

 • натуральні жири (вершкове масло, оливкова олія);
 • м’ясо;
 • риба та морепродукти;

1 г вуглеводів на 100 г продукту:

 • яйця;
 • твердий сир;

1-5 г вуглеводів на 100 г продукту:

 • овочі, що ростуть на поверхі.

Щоб залишитися в кетозі, продукти з нижчим вмістом вуглеводів, як правило, кращі.

Чого варто дотримуватися для досягнення кетозу? Уникати вживання занадто великої кількості вуглеводів. Вам, ймовірно, доведеться обмежити споживання вуглеводів на рівні менше 50 грам чистої кількості вуглеводів на день, в ідеалі нижче 20 грам. Чим менше вуглеводів, тим ефективніше ваш раціон виявляється для досягнення кетозу, схуднення або зворотного діабету 2 типу.

Спочатку підрахунок вуглеводів може бути корисним. Але якщо ви дотримуєтесь наших рекомендованих продуктів та рецептів, ви можете залишатися в кето навіть не рахуючи.

Чого слід уникати на кетодієті?

Ось, чого слід уникати на кето-дієті – продуктів, що містять багато вуглеводів, цукру та крохмалю. Сюди входять крохмальні продукти, такі як хліб, макарони, рис та картопля. У цих продуктах вуглеводів дуже багато.

Також уникайте ультраоброблених продуктів, а натомість дотримуйтесь наших порад щодо кетодієти.

Їжа повинна в першу чергу містити велику кількість жирів і лише помірно багато білка, оскільки надлишок білка може перетворюватися на цукор крові в організмі. Уникайте дієтичних продуктів з низьким вмістом жиру. Приблизний орієнтир денного споживання – це приблизно 5% енергії від вуглеводів (чим менше вуглеводів, тим ефективніше), 15-25% – від білків і близько 75% – від жирів.

Що пити

Що можна пити на кетогенній дієті? Вода – ідеальний напій, і кава чи чай теж чудові. В ідеалі не використовуйте підсолоджувачів, особливо цукру. Невелика кількість молока чи вершків – відмінний додаток для вашої кави чи чаю (але остерігайтеся кави латте!). Не буде зайвим і келих вина час від часу. Дізнайтеся більше про кето-напої та кето-алкоголь, щоб правильно спланувати своє харчування.

Навіщо дотримуватися кето-дієти – користь для здоров’я

Переваги кетогенної дієти схожі з іншими дієтами з низьким вмістом вуглеводів і з високим вмістом жирів, але вона, здається, є більш потужною, ніж ліберальна дієта з низьким вмістом вуглеводів. Сприймайте кетодієту як дієту з низьким вмістом вуглеводів, але з надзарядом енергії, максимізуючи її переваги. Однак не нехтуйте тим, що дотримуватися кето може бути значно важче, і це може трохи збільшити ризик побічних ефектів.

Втрата ваги

Перетворення вашого тіла на машину для спалювання жиру може бути корисним для схуднення. Спалювання жиру значно збільшується, тоді як рівень інсуліну – гормону, що зберігає жир – значно знижується.

Понад 30 високоякісних наукових досліджень показують, що порівняно з іншими дієтами низьковуглеводні та кето дієти призводять до більш ефективного схуднення.

Контроль апетиту

На кето-дієті ви, ймовірно, отримаєте новий контроль над своїм апетитом. Коли ваш організм спалює жир цілодобово, він має постійний доступ до енергії накопиченої протягом тижнів чи місяців, що значно зменшує почуття голоду. Це дуже поширений факт, і дослідження доводять це.

Це дозволяє їсти менше і втрачати зайву вагу – просто зачекайте, поки ви зголоднієте, перш ніж їсти. Це також полегшує переривчасте голодування, що може значно збільшити ймовірність створення опору діабету 2-го типу та прискорити схуднення.

Крім того, ви можете зекономити багато часу і грошей, не перекусуючи весь час. Багато людей лише відчувають потребу їсти два рази на день на кето-дієті (часто пропускаючи сніданок), а деякі просто їдять раз на день.

Відсутність необхідності боротися з почуттям голоду також може потенційно допомогти при таких проблемах, як цукорова або харчова залежність. Нарешті, почуття задоволеності може стати частиною рішення. Їжа може перестати бути ворогом і стати вашим другом – або просто підживлювати, як побажаєте.

Контроль цукру в крові та призупинення діабету другого типу

Дослідження доводять, що кетогенна дієта є прекрасною для лікування діабету 2 типу, іноді навіть призводить до повного скасування захворювання. Це має сенс, оскільки кето знижує рівень цукру в крові, зменшує потребу в медикаментах і зменшує потенційно негативний вплив високого рівню інсуліну.

Оскільки кето-дієта може змінити реверсувати діабет 2-го типу, вона, ймовірно, буде ефективною для запобігання, а також боротьби з преддіабетом.

KETODieta

Has one comment to “Кето дієта”

You can leave a reply or Trackback this post.
 1. Свєта - Грудень 6, 2020 Відповіcти

  Дякую за чудовий огляд цієї дієти. Нещодавно я подивилася новий випуск шоу “Мастер шеф”. И в них цілий конкурс був присвячений кето дієті. Я дуже зацікавилася, оскільки моя улюблена співачка Тіна Кароль дотримується цієї дієти. Завдяки вашій статті я дізналася про всі плюси та мінуси кетозної дієти.

Оставить комментарий

Your email address will not be published.